Tynkowanie maszynowe jest szybsze od ręcznego

Wykończenie ścian i sufitów budynku poprzez wykonanie tynkowania może być kosztownym procesem wymagającym pracy ręcznej.

Istnieje jednak możliwość uproszczenia i przyspieszenia procesu wykonywania takiej pracy metodą zmechanizowaną. Tynkowanie mechaniczne polega na użyciu specjalistycznego sprzętu, który w efekcie zapewni doskonałą nawierzchnię.

Tynkowanie maszynowe jest szybsze od ręcznego

Dlaczego warto wybrać tynki nakładane maszynowo

Różnica pomiędzy tynkami nakładanymi maszynowo i ręcznie polega na tym, aby wykonywać najtrudniejsze fizycznie operacje, jak przygotowanie zaprawy i natrysk na otynkowaną powierzchnię, za pomocą maszyny, a nie siły roboczej. Prowadzi to do wysokiej produktywności oraz możliwości redukcji składu zespołu tynkarskiego. Z pewnością jest to nie tylko szybsze rozwiązanie, ale również tańsze w porównaniu z tynkowaniem ręcznym. Ręczne tynkowanie powierzchni jest czasochłonne i skomplikowane. Roztwór ze względu na szybkie krzepnięcie przygotowuje się w małych porcjach, co dodatkowo wydłuża czas wykonania prac. Dodatkowo tynkowanie wykonuje się w kilku warstwach, kolejne układa się po wyrównaniu poprzednich i rozpoczęciu wiązania.

Tynk maszynowy znajduje zastosowanie w nieruchomościach o różnym przeznaczeniu, mieszkalnym, przemysłowym, handlowym, biurowym. Tylko przy pomocy specjalistycznego sprzętu w krótkim czasie można uzyskać idealnie gładkie i piękne ściany, a także wykończyć elewacje i powierzchnie zewnętrzne budynku. W wewnętrznej warstwie tynku nie powstają żadne szczeliny, w związku z tym nie ma ryzyka pojawienia się pęknięć lub skurczu. Do nakładania tynku służy specjalistyczny sprzęt do automatycznego mieszania suchej zaprawy z wodą i utrzymania jej konsystencji przez cały czas trwania prac tynkarskich.

Obecnie wiele firm oferuje tynki maszynowe (Inside Kraków) jest jedną z nich. Metoda mechaniczna pozwala na ułożenie roztworu w jednej grubej warstwie. Mieszanina, stale mieszana, jest jednorodna. Dostarczanie mieszanki zaprawy pod ciśnieniem zapewnia dokładne dopasowanie bez pustek, co zmniejsza ryzyko rozwarstwienia i pęknięć gotowego tynku.