Cegła retro w salonie

Odsłonięte ściany z cegły pojawiają się i nie wychodzą z mody w większości wykończeń wnętrz, zarówno w domu, jak i przestrzeniach komercyjnych. To kultowy, niepowtarzalny styl.

Odsłonięte ściany z cegły mogą stanowić kontrast dla przestrzeni, szczególnie w połączeniu z różnorodną gamą wykończeń. Wysoki połysk i lustrzane wykończenia są zawsze dobrze uzupełnione przez zastosowanie cegły. Może dodać teksturę i urok nawet do nieciekawej przestrzeni. Pomaga również dodać ciepło przestrzeni, szczególnie gdy odsłonięta jest czerwona cegła, tworząc domową atmosferę. Wykończenie z cegieł nie jest tak drogie jak niektóre inne wykończenia ścian, o ile masz odpowiedni sprzęt i czas, który możesz poświęcić na pracę. Techniki tej można również użyć do stworzenia punktu centralnego w przestrzeni, podobnie jak każdej innej ściany. Odsłonięte cegły, jeśli są odpowiednio traktowane, mogą być bardzo trwałe, dlatego dobrze sprawdzają się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak korytarze. Jeśli zdecydujesz się na ścianę z cegieł w domu, ubierz pokój w szereg tekstur, aby wzbudzić dodatkowe zainteresowanie. Pomyśl o lustrach, futrach i metalu, aby zapewnić luksusowy charakter. Niezależnie od tego, czy szukasz przemysłowego szyku, czy też historycznego uroku cegły, odsłonięta ściana wewnętrzna z cegły może stworzyć uderzający punkt centralny i wprowadzić ciepło w każdym pomieszczeniu.

Odsłonięty ceglany mur w domu może oddać poczucie ciepła i charakteru oraz dodać teksturę do dużej pustej przestrzeni. Cegły nadają odrębny styl każdemu rodzajowi domu. Ich naturalne kolory i faktury umożliwiają tworzenie wyrazistych kontrastów elewacji lub bardziej tradycyjnych neutralnych odcieni kolorów. Cegły nie wymagają konserwacji, nie wymagają malowania ani innych zabiegów, aby zachować estetykę i trwałość. Nawet po 100 latach są nadal mocne, niezawodne i względnie bezobsługowe, co pozwala zaoszczędzić na kosztach i czasie potrzebnym na utrzymanie domu w porównaniu do innych materiałów. Jeśli szukasz niecodziennego rozwiązania w swoim wnętrzu, cegła dekoracyjna może być odpowiednim wyborem.