Podstawowe zasady pielęgnacji włosów

Kiedy wybieramy środki do naszych włosów wówczas należy zwrócić uwagę na skład szamponów i odżywek, warto aby posiadały składniki odżywcze, których włosy potrzebują do regeneracji.

Ale oprócz samych kosmetyków ważne jest także to w jaki sposób myjemy nasze włosy, nie powinno się tego robić częściej nić dwa lub trzy razy w tygodniu. W przypadku włosów bardzo suchych, zwykle mocno kręconych, częste mycie nie jest konieczne. Na początku mycia dokładnie spłucz włosy. Warto spienić niewielką ilość szamponu w dłoniach i wcierać we włosy. Należy spłukiwać je raczej chłodną woda, podobnie nie powinno się suszyć naszej głowy zbyt gorącym powietrzem. Należy pamiętać że zbyt agresywna pielęgnacja może odtłuścić skórę głowy, prowadząc do łupieżu i wypadania włosów. Szampon przeznaczony do włosów suchych uszkodzi normalne i cienkie pasemka, zaplątają się i szybko przetłuszczą. Włosy dłuższe od ramion zdecydowanie zasługują na specjalny szampon, który zapewnia nawilżenie i odżywienie. Pielęgnacja włosów farbowanych zapobiega wymywaniu koloru podczas mycia. Włosy należy dokładnie namoczyć, aby poluzować brud i rozpuścić składniki myjące szamponu. Podstawowe zasady pielęgnacji włosów

Fryzjerzy zalecają moczenie włosów średniej długości przez co najmniej minutę, dodając kolejne pół minuty na każde dodatkowe pięć centymetrów.

Nie oszczędzaj wody nawet podczas płukania. Resztki szamponu i odżywki podrażniają skórę głowy i utrudniają dopasowanie fryzury. Należy pamiętać że ostre czubki zębów grzebienia mogą uszkodzić skórę głowy i zrywać włosy podczas czesania. Dlatego też należy wybierać tylko delikatne szczotki, które nie będą podrażniły skóry naszej głowy, ani nie będą plątały i wyrywały włosów. Po umyciu włosy warto pozostawić do wyschnięcia tak długo, jak to możliwe. Jeżeli suszymy je na gorąco warto zastosować specjalny spray ochronny na włosy, który zabezpieczy je przed działaniem temperatury. Oczywiście najlepiej będzie suszyć włosy przy pomocy chłodnego powietrza, trzymając suszarkę w odpowiedniej odległości od naszych włosów. Dlatego też kupując suszarkę należy zwrócić uwagę czy posiada możliwość regulacji temperatury, to samo dotyczy lokówki czy też prostownicy. Oprócz szamponów i odzywek warto skorzystać także z różnych olejków i masek Warty polecenia jest Ban olejek do włosów Sesa.