Odkażanie pomieszczeń biurowych. Co to jest? Kiedy warto?

Pandemia koronawirusa spowodowała duże zamiany w pracy wielu przedsiębiorstw. Wymusiła także wprowadzenie odpowiednich modyfikacji mających na celu uzyskanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracy. Wśród rekomendowanych czynności znajduje się także odkażanie pomieszczeń.

Biuro – tu także mogą znajdować się chorobotwórcze drobnoustroje

Obecnie bardzo wiele osób zwraca uwagę na zagrożenia płynące ze strony drobnoustrojów. Koronawirus, który wywołuje chorobę COVID-19, jest tylko jednym przykładem, ponieważ jest ich znacznie więcej.

Take drobnoustroje mogą być także zagrożeniem w biurach, gdzie na co dzień przebywa wiele osób. Wówczas zaleca się dbałość o higienę. Bardzo istotne jest utrzymanie czystości na blatach, czystości sprzętu komputerowego, telefonów, które każdego dnia dotykane są setki razy. Także niebezpieczeństwo może czekać w pomieszczeniach wspólnych – socjalnych, kuchniach, toaletach.

Czym jest odkażanie pomieszczeń?

Aby zredukować ryzyko zakażenia, rekomenduje się korzystanie ze specjalnych środków dezynfekcyjnych, które stosowane są na problematyczne nawierzchnie.

Można również zdecydować się na kompleksowe odkażanie całych pomieszczeń, co jest obecnie praktykowane coraz częściej. W tym przypadku stosowane są dwie główne metody, a mianowicie zamgławianie oraz ozonowanie.

Zamgławianie i ozonowanie to metody, które cechują się bardzo wysoką skutecznością. Cząsteczki substancji o działaniu dezynfekcyjnym przenikają wtedy w każde miejsce, pozwalając na skuteczne zniwelowanie zagrożenia.

Kiedy prowadzi się odkażanie pomieszczeń?

Prace dezynfekcyjne mogą być wykonane zarówno wtedy, gdy pojawia się ku temu taka potrzeba, jak również mogą wchodzić w skład systematycznych czynności utrzymania czystości w biurach.

Odkażanie można prowadzić:
systematycznie – w określonych terminach, na przykład co tydzień
na życzenie – gdy u pracownika czy pracowników wykryto infekcję

Gdy zatem potrzebne jest dokładne odkażanie pomieszczeń biurowych, warto zdecydować się na pomoc firmy posiadającej w tym zakresie duże doświadczenie. To gwarancja bezpieczeństwa!