Nowoczesne metody izolacji budynków

Izolacja poddasza jest bardzo istotna z punktu widzenia strat ciepła, pamiętajmy iż w powietrze ciepłe unosi się do góry, zatem jeżeli w naszym dachu znajdują się nieszczelności, wówczas temperatura w domu będzie spadała.

Zasadniczo mamy do wyboru dwa rodzaje materiału, będzie to pianka poliuretanowa oraz wata mineralna. Tworzymy z nich grubą warstwę uszczelnienia, które znajdzie się pod folią lub też papą położoną na dachu. Od środka natomiast przykrywamy je płytami gipsowo-kartonowymi. Oczywiście warto zwrócić uwagę iż wata nie zawsze dobrze wypełni wszelkiego rodzaju otwory, dlatego coraz częściej obecnie stosuje się piankę PUR.

Nowoczesne metody izolacji budynków

Paroprzepuszczalna izolacja na poddaszu

W przypadku ocieplenia poddasza warto wybrać rozwiązanie, które umożliwi wentylacje pod płytą gipsowo-kartonową. W tym przypadku warto wykorzystać piankę posiadającą specjalne pęcherzyki, które umożliwiają wymianę pary wodnej. Dzięki temu unikniemy wilgoci, która zbiera się pod płytami, mogłaby z czasem doprowadzić do występowania grzyba. Oczywiście nie można dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ usunięcie pleśni lub grzyba z poddasza jest trudnym zdaniem. Dostępne są także pianki, które zapewniają bardzo dobrą izolację, stosuje się je w przypadku fundamentów, gdzie chronią mur budynku przed wilgocią z gleby.

Możemy zastosować tego typu piankę także w przypadku stropów oraz ścian. Pianka poliuretanowa pozwala także wyciszyć budynek, co będzie jej dodatkową zaletą. Dodatkowo pianka wzmocni dach naszego domu, oczywiście piankę możemy zastosować także po zewnętrznej stronie dachu. Dzięki temu dach będzie posiadał grubszą warstwę izolacyjną, z pewnością warto uwzględnić grubość pianki podczas projektowania dachu.

Należy pamiętać, iż tego typu izolacje wykonują firmy które muszą posiadać odpowiednie agregaty służące do natrysku pianki. Więcej na temat tej technologi można przeczytać na stronie https://best-point.pl/miasta/wyszkow/. Tego rodzaju usługi znajdziemy na terenie całej Polski także w Wyszkowie oraz innych okolicznych miastach. Dodatkowo natryski powinny przeprowadzać osoby, które posiadają doświadczenie, będą wiedziały jaką warstwę należy nałożyć na poddaszu czy też na ścianie budynku.