Posiadanie planu dla nowego ogrodu, aby zapewnić sukces

Ogrodnictwo ekologiczne ma tak wiele możliwości, co można wykorzystać, zrobić i jak zastosować je w swoim własnym, organicznym ogrodzie.

Dlaczego nie skorzystać z posiadania unikalnego ogrodu i stworzyć własne ekologiczne techniki ogrodnicze, które działają dla Ciebie i tylko dla Ciebie? Ten artykuł pomoże Ci zacząć.Zaprojektuj swój ogród tak, aby zbiory były rozłożone na jak najdłuższy sezon. Jesienią używaj na przykład odpornych na zimno roślin okopowych i zieleni, a w czerwcu zaplanuj zbiór i konserwację wczesnych truskawek. W ten sposób będziesz mieć miejsce i czas w swoim życiu na przechowywanie wszystkiego, co wyhodujesz.Uprawiaj przyprawy i zioła kuchenne w swoim ogrodzie. Zioła są na ogół bardzo proste w uprawie i można je nawet doprowadzić do wzrostu w skrzynce okiennej lub doniczce wewnętrznej. Jednak te łatwe rośliny są bardzo drogie do kupienia w sklepie. Samodzielna uprawa może zaoszczędzić znaczne kwoty pieniędzy.Łatwym sposobem na przetransportowanie narzędzi do i z ogrodu jest użycie starej torby golfowej. Wiele toreb golfowych ma wbudowany stojak, dzięki czemu chwytanie i porządkowanie narzędzi jest dziecinnie proste. Użyj kieszeni po bokach torby do przechowywania wszelkiego rodzaju narzędzi ogrodniczych, nasion i rękawiczek lub po prostu użyj ich do przechowywania orzeźwiającego napoju.Kluczowym elementem posiadania wspaniałego ogrodu jest jego nawożenie. W większości sklepów domowych dostępnych jest wiele różnych rodzajów nawozów, ale to, co sprawdza się w różnych typach ogrodów, jest różne. Obornik to świetny wybór, ale pachnie. Nawóz produkowany komercyjnie nie będzie zawierał patogenów, które mogłyby zanieczyścić warzywa w ogrodzie. Posiadanie planu dla nowego ogrodu, aby zapewnić sukces

Niektórzy ludzie przysięgają na nawozy chemiczne, ale nie są one organicznym sposobem na uprawę.Sprawdź kupioną w sklepie ziemię pod kątem szkodników.

Jeśli kupujesz w dużych sklepach z artykułami dla majsterkowiczów, twoja gleba może zawierać szkodniki, takie jak mszyce. Aby zabić owady i ich larwy, włóż ziemię do metalowej formy do pieczenia i umieść ją pod przykryciem w piekarniku o temperaturze 400 stopni na 20 do 30 minut. Ostudzić przed użyciem.Upewnij się, że rośliny są zawsze równomiernie rozmieszczone, zamieniając uchwyt grabi lub łopaty w miarkę. Po prostu połóż miernik obok łopaty i skopiuj oznaczenia na uchwyt za pomocą trwałego markera. Następnym razem, gdy będziesz gotowy do posadzenia nowych roślin, potrzebujesz jedynie łopaty.Jeśli nie masz nikogo do podlewania roślin, gdy jesteś poza miastem, zbuduj domowe urządzenie do podlewania! Po prostu zrób mały otwór w dnie dzbanka, zablokuj otwór, a następnie napełnij go wodą. Umieść dzbanek blisko podstawy rośliny i usuń wszystko, co blokuje otwór. To powoli zapewni Twojej roślinie wodę, której potrzebuje, gdy Cię nie będzie.Kontrola szkodników może stać się poważnym problemem. Ponieważ twoje warzywa są przeznaczone do spożycia, powstrzymaj się od spryskiwania ich ostrymi chemikaliami. Wytrwałość i opieka to znacznie lepsze rozwiązanie w zwalczaniu szkodników, ale wielu unika tego, ponieważ w rzeczywistości wymaga to trochę pracy w ich imieniu. Zauważając je na wczesnym etapie, możesz po prostu odrywać je palcami od swoich roślin.Kiedy prowadzisz ekologiczne ogrodnictwo w wilgotnym środowisku, podlewaj rośliny we wczesnych godzinach porannych. Pomoże to zapobiec pleśni. Podlewanie rano zapobiega również rozwojowi grzybów, które mogą wystąpić w wilgotnym klimacie. Nie chcesz, aby rozprzestrzeniał się pleśń lub choroby grzybowe, może to prowadzić do słabego wzrostu i niezdrowej gleby.Czy tworzenie własnych technik ekologicznego ogrodnictwa nie jest świetną zabawą? Jak widzieliście w tym artykule, można to zrobić na wiele sposobów i żadne dwie techniki nie przyniosą takich samych rezultatów. Istnieje również wiele konfigurowalnych opcji, które mogą współpracować z Twoim ekologicznym ogrodem i budżetem.