Zdrowa dieta z różnorodnymi składnikami

To w jaki sposób się odżywiamy wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. W czasie diety powinniśmy jeść zbilansowane posiłki, które będą zawierały wszystkie niezbędne dla naszego organizmu składniki.

Bardzo ważne jest, aby nie rezygnować z żadnego z najważniejszych składników, ponieważ może to prowadzić do niedoborów i nie zaspokajać potrzeb naszego organizmu. Niezależnie od tego, czy posiłek jest spożywany w pracy, czy w domu, musi zawierać wszystkie elementy odżywcze – węglowodany, tłuszcze, białka, witaminy i minerały, aby zapewnić równowagę. Aby to zrobić, po prostu umieść na talerzu porcję skrobiowych potraw, warzyw, mięsa lub ryb do tego dobra będzie porcją sera i owoców. W ramach zdrowej diety należy wybierać odpowiednie tłuszcze. Preferowane są tłuszcze i oleje roślinne.

Dostarczają wielonienasycone kwasy tłuszczowe i kwasy tłuszczowe omega 3, których organizm sam nie jest w stanie wyprodukować. Z drugiej strony należy unikać kwasów tłuszczowych trans.

Ze względu na swój specyficzny skład chemiczny negatywnie wpływają na poziom lipidów we krwi i są odpowiedzialne za choroby serca. Występują głównie w potrawach smażonych i gotowych.

Dla własnego zdrowia, ale także dla przyjemności wizualnej i smakowej, nie wahaj się zmieniać menu tak często, jak to tylko możliwe. Jedząc produkty białkowe można wybierać mięso, ryby i jajka jednak nie powinniśmy jeść ich zbyt dużo. Wiele osób zamawia obiady w firmach cateringowych takich jak Pan Kanapka, dzięki czemu codziennie może wybrać inne składniki. W domu czasem przygotowujemy przykładowo zupy które jemy przez kilka dni, catering ma tą przewagę iż jemy codziennie to na co mamy ochotę. Oczywiście możemy zamawiać produkty wegańskie. Nawet zwykłe wydawałoby się kanapki odpowiednio przygotowane będą zdrowe i pożywne. Można zrobić je z chleba pełnoziarnistego, jak również wykorzystać sałatę, pomidory, ogórki, oraz wędlinę z niską zawartością tłuszczu. Można oczywiście urozmaicać je dodając jajka czy też ryby.