Wytrzymałe i odporne podłogi

W naszym domu najbardziej używaną powierzchnią są podłogi. Buty w przedpokoju gromadzą się w przedpokoju, zabłocone łapy psa ślizgają się przez korytarz, a nogi krzeseł codziennie ocierają się o jadalnię.

Dlatego podłoga musi być wykonana z odpornego materiału. Jeśli zastanawiasz się nad nową podłogą, przed podjęciem decyzji musisz pomyśleć o tym, jak wykorzystujesz dane pomieszczenie. Można bowiem w zależności od pomieszczenia wybrać lite drewno lub też wykładzinę, a może parkiet. Pamiętajmy że to co dobrze sprawdzi się w salonie nie zawsze będzie dobrym pomysłem w przedpokoju, czy łazience, gdzie panuje wilgoć. Z pewnością dobrym pomysłem będą podłogi łatwe do czyszczenia, które również nie będą zbierać brudu. W łazienkach najczęściej stosuje się płytki ceramiczne, które pozwalają na łatwe utrzymanie czystości. Niektóre panel;e wyglądają jak lite drewno, ale są wykonane w inny sposób. Na wierzchu znajduje się cienki fornir z naturalnego drewna, imitujący usłojenie, a pod nim znajdziemy warstwy sklejki. Dzięki temu panele są tańsze i bardziej wytrzymałe. Niektóre rodzaje paneli mają jeszcze większą stabilność dzięki podkładowi wykonanemu z przetworzonego włókna drzewnego zmieszanego z pyłem kamiennym. Podobnie jak podłogi z litego drewna, panele występują w szerokiej gamie rodzajów oklein, wzorów i szerokości desek.

Mogą być wyposażone w specjalny system wpustów, który wskakuje na miejsce, tworząc szczelny szew.

Coraz chętniej jako materiał na podłogi wybierany jest winyl, z pewnością dzięki niemu możemy łatwo czyścić podłogę. Jego dużą zaletą jest także wodoodporność, dzięki czemu zastosujemy je w łazience i kuchni. Dużym powodzeniem cieszą się podłogi winylowe Quick-Step – Greenfloor.sklep.pl. Duży wybór tego rodzaju rozwiązań możemy znaleźć w sklepie. Warto zapoznać się z bogatą ofertą, można wybrać dokładnie taki odcień jaki nam najbardziej odpowiada. Powierzchnia podłogi winylowej może także przypominać drewno, dzięki czemu można dobrać ją do innych rodzajów podłogi w naszym domu.