Ostatnia misja Johna Rambo

,,Rambo: Ostatnia krew” to piąta część bardzo popularnej serii filmów akcji opowiadających o losach weterana wojny w Wietnamie, Rambo.

W tej części Rambo będzie musiał zmierzyć się z meksykańską siatką handlarzy. John Rambo (Sylvester Stallone) zamierza w końcu przejść na emeryturę, ale dowiaduje się, że Gabriella (Yvette Monreal), wnuczka jego gospodyni Marii (Adriana Barraza), została porwana przez przemytniczą grupę, która jest częścią meksykańskiego kartelu i zmusza młode kobiety do prostytucji. Rambo, który chciał przejść na emeryturę i przeniósł się na ranczo w Stanach Zjednoczonych, po wielu latach z dala od domu wyrusza na poszukiwania dziewczyny, ponieważ wychował Gabriellę jak ojciec. Podczas wyprawy współpracuje z niezależną dziennikarką Carmen Delgado (Paz Vega), której siostra również została porwana przez kartel. Ostatnia misja Johna Rambo

Razem chcą uwolnić porwane kobiety i zniszczyć zbrodniczy kartel, dlatego wyruszają na misję ratunkową przez granicę Stanów Zjednoczonych z Meksykiem.

Odważnie podejmują walkę z gangsterami i muszą dużo znieść, aby dopiąć swego. Rambo po prostu nie może uciec od swojej przeszłości i złych wspomnień. Nie okaże litości, bo Gabriella jest dla niego niezwykle ważną osobą i rodziną, której nigdy nie miał. Film ,,Rambo: Ostatnia krew” pojawił się w 2019 roku jedenaście lat po poprzedniej, czwartej części serii filmów o Rambo, i jest to prawdopodobnie ostatni film ukazujący przygody tego bohatera. Jednak w odróżnieniu od poprzednich filmów, tym razem główna akcja nie rozgrywa się na kontynencie azjatyckim, ale na pograniczu Stanów Zjednoczonych i Meksyku, gdzie John Rambo musi podjąć działania przeciwko grupie handlarzy ludźmi w filmie Rambo: Ostatnia krew. Warto sobie uświadomić, że pierwszy film „Rambo: Pierwsza krew” ukazał się w 1982 roku, a Sylvester Stallone oprócz zagrania głównej roli, wyreżyserował i napisał scenariusz do czwartej części filmu. Chociaż minęło wiele lat od początku tej historii, Rambo jako weteran wojny w Wietnamie, stoczył w swoim życiu wiele walk i jest przeszkolony do zwalczania przestępców.