W jaki sposób usunąć wgniecenia z karoserii auta?

Naprawa karoserii nie zawsze musi oznaczać konieczność wykorzystywania szpachli, nałożenia nowego lakieru.

Możemy wykorzystać technikę PDR, która polega na wyciąganiu wgniotek na zewnątrz, dzięki temu możemy uzyskać płaską powierzchnię karoserii naszego auta. Zasadniczo stosuje się wypychanie od wewnątrz oraz wyciąganie na zewnątrz za pomocą specjalnych narzędzi.

W jaki sposób usunąć wgniecenia z karoserii auta?

Czym jest PDR?

PDR to skrót z języka angielskiego Paintless Dent Repair, w tym przypadku nie musimy lakierować blachy auta, zatem naprawy możemy dokonać dużo szybciej oraz taniej. Wgniecenia na powierzchni karoserii mogą powstać w wyniku stłuczki, uderzenia kamyków, nieprawidłowego parkowania czy też gradobicia. Jeżeli chcemy skorzystać z usługi tego rodzaju, należy znaleźć zakład naprawczy, który specjalizuje się w PDR, dzięki temu możemy uzyskać płaską powierzchnię na naszym aucie. Specjaliści mogą stosować różne techniki, często najlepszym sposobem będzie wypchnięcie blachy od środka, jednak warto zwrócić uwagę, iż konieczne będzie zdemontowanie pewnych elementów, przykładowo podsufitki czy też elementów z drzwi czy też bagażnika.

Jeżeli nie możemy uzyskać dostępu od środka, wówczas można zastosować wybijak, który łączymy z blachą za pomocą kleju na gorąco. Następnie za pomocą ruchów, wyważenia i siły wyciągamy na zewnątrz wgniotkę. Po naprawie podgrzewamy klej, aby go usunąć nie pozostawiając śladów. Technika PDR stosowana jest tylko w przypadku, kiedy nie doszło do uszkodzenia lakieru, blachy, wówczas możemy przykładając odpowiednią siłę wyrównać powierzchnię. Dzięki temu nawet w kilka godzin możemy pozbyć się wgnieceń, jeżeli zauważymy, iż po opadach gradu pojawiły się wgniecenia na naszym aucie, wówczas warto skorzystać z techniki PDR, aby przywrócić wygląd naszego samochodu.

Wiele firm specjalizujących się w PDR oferuje także szkolenia, dzięki czemu blacharze mogą nauczyć się techniki usuwania wgniotek. Jeżeli poszukujemy tego typu szkolenia, wówczas warto odwiedzić stronę szkoleniepdr.pl – Profesjonalne szkolenia PDR z pewnością mogą pozwolić nam na możliwość oferowania nowych usług w salonie naprawczym. Szkolenie odbywa się pod okiem specjalistów, uczymy się, w jaki sposób usuwać różnego rodzaju wgniecenia, jak korzystać z dostępnych narzędzi, aby pozbyć się wgnieceń i wyrównać powierzchnię blachy w naszym aucie.