Informacje o witaminach i minerałach, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Jeśli wiesz, jakich składników odżywczych potrzebuje Twój organizm, będziesz w stanie zmaksymalizować swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Ludzie niewiele wiedzą o swoim zdrowiu, ponieważ są po prostu zbyt zajęci. Dla wielu z nas jest to po prostu próba zdobycia niezbędnych informacji, aby żyć zdrowiej. Ten artykuł da ci miejsce, w którym możesz zacząć i zrozumieć więcej.Śledź ilość przyjmowanych witamin i minerałów. Jeśli jesteś osobą, która przyjmuje dużo suplementów, możesz spożywać za dużo niektórych witamin lub minerałów. Zwykle dzieje się tak w przypadku witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, takich jak K, D, A i E. Jeśli niepokoi Cię ryzyko lub przyjmujesz recepty, powinieneś porozmawiać z lekarzem.Witamina E to witamina rozpuszczalna w tłuszczach, która znajduje się w kiełkach pszenicy, jajach, drobiu i olejach roślinnych. Witamina E może być stosowana w leczeniu problemów sercowo-naczyniowych, w tym bólu w klatce piersiowej, wysokiego ciśnienia krwi i stwardnienia tętnic. Może również pomóc w zapobieganiu niektórym rodzajom raka. Najprostszym sposobem na zapewnienie sobie potrzebnych składników odżywczych jest suplementacja witaminą E.Niektórzy ludzie uważają, że są w stanie uzyskać wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje ich organizm, tylko poprzez zdrową dietę. To naprawdę dobre miejsce na początek, ale niemożliwe byłoby zjedzenie wystarczającej ilości witamin i minerałów, których potrzebuje Twój organizm, ponieważ większość pokarmów została przetworzona.Jeśli jesteś palaczem, powinieneś unikać przyjmowania jakichkolwiek suplementów zawierających karoten. Przeprowadzono wiele badań, które wykazały, że karoten może zwiększać ryzyko raka płuc. Ponieważ papierosy mogą zwiększać to ryzyko, najlepiej byłoby unikać przyjmowania karotenu, jeśli planujesz kontynuować palenie.Punktem wyjścia w każdej podróży suplementacyjnej jest zbadanie przez lekarza pod kątem określonych niedoborów składników odżywczych. Wiedza o tym, na czym dokładnie stoisz, pomoże Ci wybrać odpowiednie suplementy.Jeśli podajesz małym dzieciom suplementy witaminowe, przechowuj je poza zasięgiem dzieci. Większość witamin dla dzieci jest aromatyzowana i bardzo podobna do cukierków. Informacje o witaminach i minerałach, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Ma to zachęcić dzieci do ich zabrania.

Jednak może to również prowadzić do tego, że dzieci pomylą je ze słodyczami. Ponieważ możliwe jest przedawkowanie witamin, trzymaj je poza zasięgiem.Jeśli zauważysz, że po zażyciu niektórych witamin i minerałów czujesz się nieswojo, dobrze byłoby zostawić je w spokoju. Wiele osób uważa, że ​​witaminy nie mają skutków ubocznych, ale to nie jest prawda. Zamiast zajmować się złymi skutkami, powinieneś poszukać innego sposobu na uzyskanie tego, czego potrzebujesz.Zachowaj ostrożność podczas przyjmowania suplementów. Mogą być bardzo korzystne, ale możliwe jest przedawkowanie. Zwykle dzieje się tak, gdy przyjmujesz zbyt dużo suplementów i jest to bardzo niebezpieczne. Wynik przedawkowania witamin zależy od tego, która witamina, ale skutki są zwykle nieprzyjemne i mogą zagrażać życiu.Rozważając przyjmowanie suplementu diety, należy wziąć pod uwagę całkowite spożycie i nie próbować stosować ich jako substytutu zdrowego odżywiania. Zdrowe odżywianie to najlepszy sposób na przyjmowanie witamin i minerałów. Jeśli czujesz, że odżywiasz się niewłaściwie, spróbuj zmienić swoje nawyki żywieniowe przed przyjęciem suplementu.Jeśli przyjmujesz więcej niż 500 mg wapnia dziennie, podziel go na dwie dawki. Jedna duża dawka może przytłoczyć twoje ciało, co oznacza, że ​​nie wchłaniasz tak dużo, jak powinieneś. Podział na śniadanie i kolację zapewnia, że ​​z każdej dawki uzyskasz jak najwięcej.Jeśli twoje ciało jest dla ciebie naprawdę ważne, musisz zacząć koncentrować się na jego potrzebach. Musisz wiedzieć, jak suplementy wpłyną na Twoje zdrowie. Weź to, czego się tutaj nauczyłeś i zastosuj to w swojej osobistej sytuacji. Uzyskasz w ten sposób maksymalne zdrowie.