Diody LED mogą być stosowane w różnych miejscach

Diody LED są bardzo trwałą i niezawodną formą oświetlenia, mogą bezpiecznie działać w niższych temperaturach i są bardziej odporne na uderzenia i wibracje niż inne żarówki, ponieważ nie mają żarników ani innych delikatnych części, które mogłyby ulec uszkodzeniu.

Ta wytrzymałość sprawia, że oświetlenie LED idealnie nadaje się do użytku w obszarach, które będą narażone na wahania temperatury, niepogodę i częste użytkowanie, na przykład na zewnątrz, w oprawach podłogowych, w szafach, na półkach, garderobie czy nad zagłówkiem łóżka.

Diody LED mogą być stosowane w różnych miejscach

Niezawodne oprawy do taśm LED

Dodatkowo diody LED są ekologiczne, nie nagrzewają się i są dostępne w szerokiej gamie form i kolorów. Wystarczy tylko 6 watowa żarówka LED, aby wytworzyć taką ilość światła, jak 40-watowa żarówka tradycyjna, a ich niższa temperatura sprawia, że są bezpieczniejsze w obsłudze. W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych, których rozgrzanie zajmuje kilka chwil, diody LED działają z pełną jasnością od momentu włączenia przełącznika światła.

Z założenia diody LED emitują światło w jednym kierunku, a nie dookoła. Pomaga to zmniejszyć zużycie energii, ponieważ żadne światło nie jest marnowane ani uwięzione w odbłyśnikach i dyfuzorach, co może powstrzymać ponad połowę generowanego światła przed wydostaniem się z żarówki. Kierunkowy charakter oświetlenia sprawia, że diody LED idealnie nadają się do zastosowań takich jak oświetlenie zadaniowe i oprawy czy profile do wbudowania.

Wysokiej jakości profile do oświetlenia LED kupisz w sklepie online na stronie lumines.pl. Niewielka ilość ciepła generowanego przez diody LED jest rozpraszana przez specjalny radiator, który jest przeznaczony do pochłaniania ciepła i bezpiecznego rozpraszania go z dala od diod. Podczas gdy sama oprawa lub podstawa może być ciepła w dotyku, same diody LED nie emitują promieniowania podczerwonego w swojej wiązce, co oznacza, że nie ma w niej ciepła. Dzięki temu są optymalne do stosowania w obszarach wrażliwych na ciepło, takich jak podświetlanie grafiki czy obrazów, ponieważ nie powodują blaknięcia ani innych uszkodzeń termicznych farb lub barwników.