Działanie rzeczoznawcy majątkowego

Rzeczoznawca majątkowy to osoba, która ma odpowiednie podejście do wykonywania swojej pracy. To trzeba lubić i na tym trzeba się znać.

Nie każdy może być rzeczoznawcą internetowym, bo do tego potrzebne są odpowiednie uprawnienia, które trudno się otrzymuje. To ma swoje zalety, bo na rynku można spotkać osoby kompetentne, które nie znalazły się przypadkowo w tym miejscu tylko naprawdę znają się na wycenach majątków. W czym konkretnie może nam pomóc taka kompetentna osoba? Może określić cenę transakcyjną sprzedaży, co pozwala nam na wystawienie takiego majątku na sprzedaż w dobrej cenie. To nie wszystko, bo rzeczoznawca robiąc wycenę pomaga w zabezpieczeniu wierzytelności kredytowej. Często nieruchomość idzie pod zastaw i bank wymaga tego żeby była zrobiona wycena. Nie ma wtedy możliwości zrobienia jej samemu tylko przy pomocy rzeczoznawcy, który się na tym bardzo dobrze zna. Wycena potrzebna jest również wtedy, kiedy chcemy żeby doszło do zamiany, sprzedaży albo negocjacji. Jest wiele przykładów tego, do czego bardzo przydaje się taka wycena, dlatego prędzej czy później wiele osób z niej skorzysta, bo nie będzie miało wyjścia.


W czym jeszcze pomaga wycena majątku?

Jeśli chcemy dać darowiznę swoim dzieciom to wycenę jest konieczna. Nie ma za to podatku, ale urząd skarbowy chce wiedzieć ile dana nieruchomość i posiadany majątek są warte. Dodatkowo można wybrać sobie wycenę, jeśli potrzebne jest aktualizacji opłat za użytkowanie wieczyste. Takich przykładów jest bardzo dużo, dlatego na pewno znajdzie się dla nas to, czego szukamy i czego potrzebujemy, a co może nam dać rzeczoznawca majątkowy. Im szybciej wyceną zajmie się specjalista tym lepiej dla nas, co oznacza, że trzeba będzie się tym tematem zainteresować właśnie dzisiaj. Kontakt z rzeczoznawcą jest dla nas bardzo ważny, dlatego wybieramy kogoś, kto ma dla nas czas i chce nam bardzo szybko pomóc. Nie znamy się na wycenach i nie możemy często robić ich sami, dlatego specjalista od tego jest w stanie nam pomóc najlepiej jak tylko potrafi.

Informacje pozyskano ze strony – http://www.wycenawlodarczyk.pl/wycena-nieruchomosci-katowice/