Świece zapachowe z woskiem organicznym

Obecnie producenci świec zapachowych odchodzą od używania parafiny, coraz częściej możemy zakupić świece na bazie wosku pszczelego.

To bardziej naturalny wosk, który mniej kopci i nie emituje do powietrza substancji potencjalnie niebezpiecznych. Parafina jest pochodną ropy naftowej, zatem używanie jej w miejscach zamkniętych nie zawsze jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza jeżeli nasza świeca będzie się paliła przez wiele godzin. Można także spotkać świece na bazie oleju sojowego, wosk z zawartością soi spala się wolniej, zatem będziemy cieszyć się zapachem świecy zapachowej przez dłuższy czas. Wosk sojowy jest także lepszym nośnikiem zapachu. Ziarna soi są naturalne, odnawialne i biodegradowalne, obecnie coraz więcej klientów zwraca uwagę na produkty wyprodukowane z odnawialnych źródeł. Można także spotkać wosk kokosowy to nowy wosk do świec w bloku i coraz więcej producentów świec wybiera go jako opcję. Jest zdecydowanie droższy w użyciu, ale ze względu na świetny zapach, oraz spalanie, wielu uważa, że jest jednak wart swojej ceny. Wosk kokosowy ma delikatny kremowo-biały kolor i jest wyborem przyjaznym dla środowiska Zbieranie oleju jest procesem organicznym, a orzechy kokosowe same w sobie są zrównoważoną uprawą o wysokiej wydajności. Kiedy stosujemy świece zapachowe w domu trzeba pamiętać o pewnych zasadach. Świece zapachowe z woskiem organicznym

Nigdy nie ruszaj zapalonej świecy.

Jeśli musisz przesunąć świecę, najpierw ją zdmuchnij. Poczekaj, aż wosk ostygnie i stwardnieje, zanim go przeniesiesz, a następnie ponownie zapal. Nie pozostawiaj fragmentów zapałek, kawałków knota lub ciał obcych w stopionym wosku. Używając świecy po raz pierwszy, pozwól jej palić się, aż jej górna powierzchnia stanie się płynna. Oczywiście świecą powinna palić się przez pewien czas, zanim zaczną uwalniać się zapachy. Trzeba także upewnić się że knot nie jest zbyt długi. Warto przyciąć knot do pół centymetra, odetnij także knot, jeśli na końcu poczerniał. Zbyt długi knot wytwarza czarny dym i wysoki płomień. Knot musi znajdować się pośrodku i musi stać prosto, tak aby świeca paliła się równomiernie na całej powierzchni. Dzięki temu woski zapachowe będą dobrze spełniały swoją rolę i napełniały zapachem nasz dom.