Noszenie aparatu na zębach to nie tylko prosty zgryz

Aparaty ortodontyczne rozwiązują problemy z wyrównaniem górnej i dolnej szczęki oraz z rozstawem zębów.

Czas, pieniądze i wysiłek, który zainwestujesz w leczenie ortodontyczne, z pewnością zaowocuje poprawą zdrowia jamy ustnej, oraz oczywiście, pięknym i prostym uśmiechem na całe życie.

Noszenie aparatu na zębach to nie tylko prosty zgryz

Wiele osób wybiera ortodontyczny aparat na zęby we Wrocławiu

Poczucie własnej wartości i pewność siebie wynikające z dobrego wyglądu to dwa ważne powody, dla których warto rozważyć założenie aparatu na zębach, ale zalety znacznie wykraczają poza czystą estetykę. Aparat ortodontyczny zapewnia prawidłowe ustawienie zgryzu i zębów, co ma wiele pozytywnych skutków, takich jak poprawiona zdolność żucia jedzenia, łagodzenie zaburzeń mowy, a także łatwiejsze do szczotkowania, czyszczenia i nitkowania zębów, co skutkuje zmniejszeniem ryzyka próchnicy i chorób przyzębia. Aparat ortodontyczny może stanowić podstawę poprawy zdrowia jamy ustnej przez całe życie, pomagając nam jednocześnie wyglądać jak najlepiej.

Specjaliści zalecają, aby dzieci przeszły pierwsze badanie ortodontyczne nie później niż w wieku siedmiu lat. W tym wieku będzie jasne, czy dziecko ma jakiekolwiek wady zgryzu lub problemy z ustawieniem szczęki, w przypadku których górna i dolna szczęka nie są tego samego rozmiaru. Niektóre wady zgryzu są niezwykle powszechne, a im wcześniej dokonamy oceny ortodontycznej, tym szybciej możemy określić, czy aparat na zęby jest potrzebny i jaki plan leczenia jest najlepszy. Osoby dorosłe także mogą wiele skorzystać z takiej formy leczenia. Założenie aparatu trwa od jednej do dwóch godzin. Po kilku godzinach możesz odczuwać dyskomfort, ból i bolesność zębów i dziąseł. Jednak ten ból trwa tylko około tygodnia, aż aparat ortodontyczny zostanie odpowiednio dopasowany w jamie ustnej.

Również wiele osób dorosłych decyduje się na aparat na zęby Wrocław jest miastem, w którym możemy wybrać się na wizytę do gabinetu ortodontycznego. Możemy wtedy sprawdzić, czy aparat ortodontyczny jest w naszym przypadku dobrym rozwiązaniem o poprawy estetyki naszego uzębienia.