Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia może pomóc zredukować cienie i zmarszczki, usunąć obrzęki i zapewnić świeższą cerę.

Cienką igłą wstrzykuje się mieszankę witamin, minerałów, aminokwasów i różnych ekstraktów roślinnych. Obecnie są to zabiegi w pełni bezpieczne, wykonuje się je przy znieczuleniu miejscowym, wykonuje je wiele klinik estetycznych zajmujących się urodą.

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia igłowa w okolicach oczu

Za pomocą mezoterapii igłowej niweluje się cienie pod oczami, zmarszczki na czole, zmarszczki mimiczne, zmarszczki wokół ust i oczu, a także zaburzenia pigmentacji i blizny. W trakcie zabiegu skóra twarzy zostaje również oczyszczona i napięta, nawilżona i zrewitalizowana. Cienie i worki pod oczami mogą wskazywać na niezdrowy tryb życia, ale zwykle są spowodowane genetyką lub wiekiem. Cienie pod oczami mogą być spowodowane zaburzeniami pigmentacji, przezroczystymi strukturami naczyniowymi lub mięśniowymi o wyjątkowo cienkiej skórze lub brakiem objętości podoczodołowej.

Worki pod oczami powstają, gdy pod okiem gromadzi się tłuszcz lub woda, a cienka skóra dolnej powieki zwisa z powodu braku zwartej tkanki łącznej. Zmarszczki skóry na zewnętrznych krawędziach oczu, czyli kurze łapki, które są spowodowane nadaktywnością mięśnia okrężnego oka, są inne, gdy skóra z biegiem lat traci nawilżenie i elastyczność. Do podstawowego leczenia tych problemów estetycznych wskazana jest gotowa do użycia kombinacja składników aktywnych z krzemionką, karczochem, miłorzębem, gliceryną, oraz kwasem hialuronowym. W przypadku zmarszczek mimicznych można dodać niewielką ilość botoksu, aby trwale rozluźnić mięśnie. Bezpośrednio po zabiegu skóra może nadal wyglądać na nieco opuchniętą, ale płyn jest szybko wchłaniany przez tkankę, dzięki czemu następnego dnia możemy powrócić do codziennego życia.

Coraz większą popularnością cieszy się mezoterapia igłowa oczy oraz okolice oczu zaczynają wyglądać bardziej naturalnie. W ten sposób możemy usuwać przebarwienia, cienie pod oczami, dzięki czemu skóra naszej twarzy zyska zdrowy i lśniący wygląd. Zabiegi mezoterapii igłowej pozwalają także poprawić jędrność skóry, zniwelować opuchliznę, jak również suchość skóry.