Dlaczego warto przejść przez detoks organizmu?

Swoje ciało myjemy codziennie, dbając o to, by spłukać z niego pozostałości zanieczyszczeń nagromadzonych w porach skóry w ciągu dnia. Rzadziej jednak zwraca się uwagę na oczyszczanie wewnętrzne – a szkoda, bo detoks organizmu zrobiony raz na jakiś czas przy pomocy specjalnie opracowanej diety może przynieść bardzo dużo pożytku dla zdrowia i urody.

Czym jest detoks i dlaczego jest potrzebny?

Detoksykacja, czyli popularny detoks to po prostu oczyszczanie organów wewnętrznych z toksyn, metali ciężkich oraz produktów przemiany materii. Wraz z żywnością, a także skażonym powietrzem czy używkami, dostarczamy sobie ich w zdecydowanie zbyt dużych ilościach. Wówczas organy odpowiedzialne za oczyszczanie, czyli wątroba i nerki nie zawsze są w stanie sprostać tej funkcji. Aby pozbyć toksyn zgromadzonych głęboko w komórkach ciała, należy przede wszystkim przeprowadzić dietę oczyszczającą, która odciąża organy i pozwala im skupić się na bardziej wydajnej pracy. Wiele osób narażonych jest na kumulowanie się w tkankach ciała różnych zanieczyszczeń, dlatego warto rozważyć udział w turnusie oczyszczającym w malowniczej okolicy nad morzem.

Jakie rezultaty daje detoks organizmu?

Detoks wiąże się z niższą podażą kalorii i składników odżywczych. Taką dietę wspomaga się dodatkowo dużymi ilościami płynów pozwalających na wypłukiwanie szkodliwych substancji. Nie jest to dieta długotrwała – niektóre diety oczyszczające trwają 1-3 dni, inne nawet do kilku tygodni, jednak muszą być wówczas prowadzone pod okiem doświadczonych dietetyków. W pierwszych dniach można odczuwać głód i osłabienie, stąd najlepiej robić detoks w dni wolne od pracy i innych obowiązków. Wczasy oczyszczające z dietą owocowo-warzywną w hotelu Astor to doskonała propozycja, by oczyścić się, a przy tym wypocząć i przeprowadzić detoks w możliwie jak najłagodniejszy dla siebie sposób.

Gdy ciało zostanie uwolnione ze zbędnych substancji, poczujesz się lżej, będziesz mieć lepszy sen, więcej energii, a przy okazji prawdopodobnie uda się stracić kilka kilogramów. Należy jednak pamiętać o tym, że detoks nie jest dietą odchudzającą i nie należy go tak traktować. Przypływ witalności, poprawa stanu skóry i lepsze trawienie utrzymują się na długi czas, jednak warto kontynuować zdrowe żywienie o zwyczajnej kaloryczności oraz aktywniejszy tryb życia dla zachowania lepszej kondycji i samopoczucia jak najdłużej.

Jak wyglądają wczasy oczyszczające z dietą owocowo-warzywną?

Potraktuj je jako klasyczny pobyt w hotelu – to komfortowy pokój, możliwość korzystania z rozmaitych aktywności i strefy wellness, angażujące rozrywki, ale przede wszystkim specjalnie opracowana dla potrzeb detoksu dieta, o którą zadba wykwalifikowany personel. Podczas trwającego określony czas turnusu nauczysz się wielu ważnych rzeczy dotyczących zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej i wrócisz do domu z zapasem nowej energii – wynikającej nie tylko z braku zawodowych i domowych obowiązków, ale przede wszystkim uwolnienia organizmu od toksyn!