Chroń środowisko wybierając słomki papierowe

Na całym świecie wiele firm i ludzi wymienia plastikowe słomki, wybierając papier zamiast plastiku jako ekologiczną alternatywę. Duże firmy takie jak Starbucks czy McDonald’s ogłaszają, że wyeliminuje plastikowe słomki do picia we wszystkich lokalizacjach do 2020 roku.

Szacuje się, że w samych tylko Stanach Zjednoczonych ludzie codziennie pozbywają się 500 milionów słomek. Większość wyrzucanych słomek trafia do oceanu – jedno badanie z 2017 roku oszacowało, że aż 8,3 miliarda plastikowych słomek zanieczyszcza światowe plaże. To globalna katastrofa ekologiczna, która dotyczy nas wszystkich. Oczywiste jest, że użycie plastikowych słomek to problem, którym należy się zająć.

Wiele firm wybiera papier zamiast plastiku, dlatego warto sprawdzić, czy słomki papierowe pomagają, czy szkodzą środowisku. Wraz ze wzrostem produkcji plastiku ma to również wpływ na środowisko, zwłaszcza na oceany świata. Plastikowe słomki zostały zaprojektowane jako produkt jednorazowego użytku, którego używamy do konsumpcji napojów przed wyrzuceniem ich po jednym użyciu.

Jednak plastikowe słomki nie nadają się do recyklingu i powodują znaczne ilości odpadów, które trafiają na wysypiska śmieci lub do oceanów.

Słomki z tworzyw sztucznych nie ulegają biodegradacji, zamiast tego powoli rozpadają się na coraz mniejsze cząstki tworzywa sztucznego, które ryby i zwierzęta morskie mylą z jedzeniem, spożywając plastik. Oprócz niszczenia życia morskiego, głównym powodem, dla którego tworzywo sztuczne jest tak niebezpieczne, jest to, że uwalnia toksyczne chemikalia, takie jak bisfenol-A (BPA), gdy ulega rozkładowi.

Słomki z tworzyw sztucznych są wykonane z polipropylenu, produktu ubocznego ropy naftowej, który jest zasadniczo tym samym materiałem, który napędza nasze samochody. Kiedy więc plastikowe słomki zaczynają się rozkładać, uwalniają szkodliwe toksyny, takie jak BPA, które zanieczyszczają nasze oceany. Wybierz eko słomki papierowe i pomóż chronić środowisko naturalne. Z powodu tych negatywnych skutków wiele branż na całym świecie zaczęło wprowadzać zakaz używania plastikowych słomek, zamiast nich szukając alternatyw. Wiele krajów zaczyna ograniczać tworzywa sztuczne jednorazowego użytku, takie jak słomki i torby plastikowe.