Wolałbyś pojechać nad polskie morze, a może w polskie góry?

Któż z nas nie miał takiego dylematu kiedy to rozpoczynał się tak zwany sezon urlopowy? Co roku praktycznie każdy z nas staje przed takim wyborem, gdzie udać się na zasłużone, długo wyczekiwane i upragnione wakacje? Jaki kierunek obrać? Załóżmy, że mieszkamy w Warszawie i chcielibyśmy udać się na nasze wymarzone wakacje.

Udać się na północ, w kierunku polskiego morza, wielu nadmorskich, ciekawych i interesujących miejscowości, czy może udać się bardziej na wschód i zacząć swój wypoczynek nad jednym z pojezierzy, gdzie flora i fauna to nie lada gratka dla wielu fanatyków dzikiej natury biorąc pod uwagę liczbę Parków Narodowych czy tez Rezerwatów Przyrody, występujących na wschodzie naszego kraju? Niejednokrotnie jest to wielki dylemat dla całej rodziny, ponieważ każdy w rodzinie chciałby pojechać gdzieś indziej, w inne miejsce niż rok temu, poznać inne krajobrazy czy okolice.

Wolałbyś pojechać nad polskie morze, a może w polskie góry?

Może jednak polskie góry? Tatry? Może Karpaty?

Jeszcze innym kierunkiem są Sudety. Nie mniej jednak nie ulega wątpliwości fakt, że zarówno północ naszego kraju jak i południe oferuje wiele walorów turystycznych, zarówno dla osób, która wielbią się w poznawaniu naturalnych miejsc takich jak Parki Narodowe jak również osób, które uwielbiają przeróżne atrakcje jak chociażby parki rozrywki. Niewątpliwie jednym z najciekawszych miejsc pod względem swego rodzaju atrakcji turystyczny jest Wielka Krokiew, gdzie co roku odbywa się konkurs skoków narciarskich, jako jeden z wielu składników całego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Na początku stycznia ludzie z całej Polski zjeżdżają właśnie do zakopanego by móc kibicować naszym skoczkom. Może jednak interesują nas bardziej Krupówki? Najbardziej reprezentacyjna ulica w Zakopanem, gdzie znajdziemy nie jeden sklepik z pamiątkami, restaurację z lokalnymi daniami. Nie mnie jednak zawsze wiąże się to z szukaniem noclegu w takich miastach. Dlatego też apartamenty Zakopane to jedno z najbardziej pożądanych miejsc w jakże bardzo turystycznej miejscowości jakim jest Zakopane.