Warto rozważyć włączenie oświetlenia LED do swojej firmy czy domu

Diody LED to wysokowydajna i ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych żarówek.

Ich trwałość i wszechstronność może radykalnie zmniejszyć długoterminowe koszty energetyczne i poprawić środowisko pracy czy domu. Dzisiejsze światła LED zużywają nawet o 90 procent mniej energii niż tradycyjne żarówki i 50 procent mniej energii niż świetlówki kompaktowe. Te wysoce wydajne diody świetlne mają ogromny wpływ na oszczędności energii na całym świecie. Wysokiej jakości diody LED świecą około 25 razy dłużej niż tradycyjna żarówka i 10 razy dłużej niż świetlówka kompaktowa. Przy oczekiwanym okresie eksploatacji 100 000 godzin światło LED zapewni 11 lat ciągłej pracy lub 22 lata przy normalnym użytkowaniu. To oznacza, że dioda, którą pozostawia się włączoną na 8 godzin dziennie, będzie trwać przez około 20 lat, zanim będzie trzeba ją wymienić. Światła LED są z natury ekologiczne, po prostu marnując mniej energii. Istnieją jednak dodatkowe korzyści środowiskowe dla diod LED. Oświetlenie LED nie zawiera rtęci ani innych toksycznych materiałów. Zarówno żarówki, jak i świetlówki zawierają rtęć, dlatego należy je utylizować zgodnie z przepisami dotyczącymi materiałów niebezpiecznych. W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych diody LED nie emitują również szkodliwego promieniowania UV

Niewielki rozmiar i kierunkowy charakter oświetlenia LED sprawia, że są one niezwykle wszechstronne w wielu zastosowaniach i środowiskach.

W przeciwieństwie do świetlówek kompaktowych diody można ściemniać, a ich światło można skupić i skierować w określone miejsce bez potrzeby stosowania zewnętrznego reflektora. Jako takie, diody i oprawy led stają się szeroko stosowane w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych, takich jak oświetlenie uliczne, oświetlenie garażu, chodniki i inne oświetlenie terenów zewnętrznych, oświetlenie skrzyń chłodniczych, oświetlenie modułowe i oświetlenie zadaniowe. Diody LED emitują bardzo mało ciepła i są chłodne w dotyku. W przeciwieństwie do tego żarówki żarowe wydzielają 90 procent swojej energii w postaci ciepła, a świetlówki kompaktowe uwalniają około 80 procent energii w postaci ciepła.