Kawa i herbata to najpopularniejsze napoje na świecie

W XVI wieku kawa była ulubionym napojem na terenie Persji, Egiptu, Syrii i Turcji. Pielgrzymi przybywający do Mekki spopularyzowali ją w wielu krajach islamskich.

Kawę hodowano przykładowo na terenie Jemenu, kawa zyskiwała także popularność na terenie południowej Europy. Do Europy sprowadzali ją kupcy z Neapolu czy Wenecji. Kupcy Holenderscy w kolejnych wiekach popularyzowali ją na terenie Ameryki. W Europie zaczęły powstawać kawiarnie, kawa cieszyła się dużą popularnością w Anglii. Z czasem stała się bardzo popularna tak jak herbata, obecnie znajdziemy na całym świecie kawiarnie w których można spróbować setek różnych odmian kawy. Powstaje wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży kawy i herbaty. Na półkach posiadają dziesiątki różnych gatunków herbat, dzięki czemu każdy, z pewnością wybierze najlepszą herbatę dla siebie. Z pewnością jedną z herbat jakie można tam zakupić jest czerwona herbata, która posiada szereg właściwości. Czerwona herbata powoduje że spada poziom cholesterolu. Działa również pozytywnie na układ wieńcowy. Wspomaga ona również procesy trawienne dzięki czemu może być stosowana jako dodatek, podczas odchudzania. Należy wspomnieć że na rynku jest biała herbata, która uznawana jest za najszlachetniejszą z herbat. Posiada ona w swoim składzie kofeinę, która wspomaga naszą koncentrację.

Coraz częściej możemy kupić również yerba mate.

Która posiada smak zbliżony do herbaty zielonej, również gorzki, ale o trochę innym rodzaju goryczki. W zależności od naszych potrzeb, czy też gustu na możemy wybierać spośród różnych rodzajów yerba mate. Na temat kawy i herbaty można przeczytać na stronie: swiatkawyiherbaty.com.pl. Kawa i herbata mają działanie pobudzające, poprawiają koncentrację. Wiele osób pije kawę do śniadania, stała się także elementem spotkań towarzyskich. Po kawę chętnie sięgamy w pracy, kiedy czujemy senność, poprawia ona koncentrację i poprawia pamięć. Kawa może także pomagać w przypadku intensywnego wysiłku fizycznego.