Jaki zakres usług oferują geodeci i jaki jest ich koszt

Geodeci kierują i przeprowadzają badania prawne w celu określenia granic nieruchomości oraz przygotowania i utrzymania prawidłowości planów i zapisów.

Obejmuje to pomiary budowlane, pomiary ilościowe, geodezyjne. Geodeta, któremu zlecasz badanie twojej nieruchomości lub działki, którą chcesz kupić, prawdopodobnie będzie geodetą mieszkaniowym z kwalifikacjami i doświadczeniem zarówno w zakresie geodezji budowlanej, jak i wyceny. Potrafi on ocenić metody konstrukcyjne budynku, szukać oznak uszkodzeń i ocenić, jak one wystąpiły. Następnie mogą udzielić porady dotyczącej środka zaradczego i związanych z nim kosztów. Mają również dogłębną wiedzę na temat przepisów budowlanych, dzięki czemu mogą informować, kiedy budynek nie spełnia wymaganych norm lub istnieje zagrożenie dla ludzi. Geodeci są zatrudniani przez władze miejskie, gminne i samorządowe, prywatne firmy geodezyjne, deweloperów i firmy budowlane lub mogą pracować na własny rachunek. Planowanie, mierzenie i prowadzenie badań w celu ustalenia i oznaczenia granic terenu to główne zadania geodetów. W celu określenia dokładnych lokalizacji używa się zaawansowanego sprzętu elektronicznego. Jako geodeta można wykonywać swoją pracę zarówno na zewnątrz, na placach budowy, oraz w pomieszczeniach biurowych. Można ściśle współpracować z kierownikami projektów, przełożonymi i kierownikami budowy. Jak w przypadku każdej pracy w branży budowlanej, bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem.

Geodeci są przeszkoleni w zakresie bezpiecznej pracy i noszenia środków ochrony osobistej, takich jak kaski, rękawice i buty ze stalowymi noskami, gdy są na placach budowy i w innym terenie.

Zakres tego, czego można oczekiwać od geodety, zależy od rodzaju usługi, o wykonanie której ma on zostać poproszony. Sprawdź również cennik usług geodezyjnych Zakopane. Można bezpiecznie założyć, że jeśli geodeta oferuje usługę, ma kwalifikacje, aby wykonać ją w sposób profesjonalny. Ale jest to również powód, dla którego nie wszyscy geodeci zapewniają wszystkie rodzaje ankiet, a zwłaszcza wielu z nich nie dostarcza wycen.