Jak wyeliminować chwasty z upraw rolnych?

Rolnicy, którzy chcą przygotować pole pod hodowlę roślin mogą mieć problemy z chwastami.

Obecnie dostępne są różnego rodzaju środki, przykładowo herbicydy, które pozwalają nam na skuteczne usunięcie roślin z danego obszaru. Są to herbicydy, które działają na każdy rodzaj roślin, powodując ich obumieranie, dlatego też jest to dobry pomysł, aby przygotować pole na uprawy. Dzięki temu rośliny, które będziemy sadzili nie będą konkurowały o wodę, słońce z roślinami występującymi na danym terenie.

Jak wyeliminować chwasty z upraw rolnych?

Dlaczego warto stosować herbicydy?

Oczywiście usunięcie wszystkich chwastów w 100% nie zawsze jest możliwe, dlatego też często powtarza się opryski już po wzroście pierwszych chwastów. Wówczas możemy zidentyfikować w oprawach, które chwasty najczęściej występują, wówczas możemy łatwiej dobrać środki ochrony roślin, które będą usuwały zidentyfikowane przez nas chwasty. Herbicydy stosuje się do zwalczania różnych chwastów, możemy wykorzystać je w rolnictwie, ale także w ogrodzie, w sadownictwie. Warto zwrócić uwagę, iż niektóre rodzaje chwastów mogą prowadzić do zmniejszenia plonów, możemy zauważyć zmniejszenie zbiorów nawet o 50-60% w zależności od rodzaju upraw. Dlatego też herbicydy mogą bardzo skutecznie podnosić plony. Oczywiście różnią się one sposobem działania na daną roślinę, mogą być to herbicydy wchłaniane przez liście, jak również herbicydy, które będą przyjmowane przez rośliny poprzez korzenie.

Ważna jest także metoda opryskiwania, należy pamiętać, aby dysze były skierowane na rośliny, nie powinniśmy wykonywać oprysków w przypadku opadów deszczu, silnego wiatru czy też wysokiej temperatury, kiedy opryski mogłyby szybko wyparować. Dzięki dobraniu temperatury oraz w warunków optymalnych dla działania herbicydów będziemy mogli znacznie zwiększyć skuteczność. Dobrym pomysłem może być oprysk w nocy, przykładowo po deszczu. Rolnicy mogą wykorzystać opryskiwacz podłączony do standardowych ciągników, w przypadku mniejszych areałów można wybrać także ręczne urządzenie do opryskiwania.

W przypadku kiedy chcemy pozbyć się chwastów z kukurydzy, możemy wybrać herbicyd metodus, dostępny w sklepie internetowym https://innvigo.com/metodus-650-wg/. Posiada działanie układowe, możemy stosować go doglebowo. Dostępny jest w formie granulatów, dzięki czemu jest rozpuszczalny w wodzie. Zawiera substancje czynne, które bardzo łatwo poradzą sobie z wieloma chwastami typowymi dla upraw kukurydzy.